Hip Hop Kemp
Historie

Podívejte, jak vypadalo posledních 17 let našich a vašich životů na jednom z nejkvalitnějších žánrových festivalů světa.

Look how was last 17 years of our and your lives in one of the best hip hop festivals of the world.

Started from the bottom

2002

 • "Ako celok hodnotím tento festival ako úspešnú akciu, ktorá mala svoje plus aj mínus, ale viac bolo tých plusov. Kto nebol môže samozrejme ľutovať, pretože takéto čosi sa už tento rok určite nezopakuje.Mohli ste vidieť naživo všetky elementy hip hopovej kultúry a ešte veľa vecí naviac, pri ktorých sa každý navštevník dozvedel alebo naučil niečo nové."... Dram

2003

 • „Předně díky moc, žes jste nás k vám dotáhli. To byl nejlepší koncert, jakej jsme kdy dali! Už teď se mi stejská!“… Damien / K-Otix

2004

 • „Děláte dobrou věc a prosím, neposerte si to jako se to povedlo v Německu, Francii nebo Americe. Udržte to, jak to máte. Tak dlouho, jak to jen půjde a přijedu na Kemp jako fanda se svým stanem, jen abych si zatancoval s opilýma holkama v dešti!“… Torch

2005

 • Masta Ace? No comment…Rozhodně nejlepší sobotní koncert, ne-li rovnou celého letošního Kempu. Nemá smysl ulpívat na detailech, pokud jste nebyli v kotli pod pódiem, vaše chyba. Tečka.

2006

 • Opravdové rozloučení s Kempem 06 obstarali striktní Non Phixion. Jestli se vyplatilo počkat si jeden rok? Já říkám - klidně dva. Bylo o co stát. Ill Bill a Sabac na mikrofonech a za koly z ocele samotný DJ Eclipse. To byla poezie.

2007

 • Strašné peklo si připravili sloni z M.O.P. a tisíce fanoušků, kteří rap poznali přes metal, si užili hardcore na závěr. Hip Hop Kemp nasadil, co do line-upu, vysokou laťku. Teď jenom čekám, až bude (jako každým rokem) překonána.

2008

 • Ale to, proč se mnozí do Hradce vydali, se uskutečnilo až chvíli po sedmé hodině večerní. Samozřejmě mám na mysli nezapomenutelné vystoupení fenomenálních hudebníků, kteří tvoří legendární stálici světové scény – nikoho jiného než The Roots. Taková tečka za sedmým ročníkem jasně potvrdila další ze sloganů festivalu, který praví „We are kicking your ass!“.

2009

 • Dostáváme se k velkému finále v podobě La Coka Nostra. Velké bylo jak tím, co se odehrávalo na stagi, tak tím, jak to vypadalo pod ním. La Coka Nostra, to je hlavně Ill Bill a Everlast, taky trochu Slaine a DJ Lethal, dohromady skladby jak od jednotlivých členů a jejich kapel, tak novinky z desky A Brand You Can Trust. Jo, takhle vypadá finále se vším všudy.

2010

 • Shrnuto a podtrženo přinesl Hip Hop Kemp 2010 neskutečné množství hudby, tance, graffiti a doprovodných aktivit, které ani nešlo stihnout všechny. Devátý ročník se i s ohledem na ohlasy nadšených návštěvníků pravděpodobně zařadí mezi ty nejlepší.

2011

 • Festival Hip Hop Kemp mluví čísly. Deset let, dvacet pět tisíc návštěvníků mezinárodního původu jen za letošní rok, desítky a desítky kapel, u nichž si každý přišel na to své, to všechno dělá z Kempu jednu z nejzajímavějších událostí hudebního světa.

2012

 • Festivalpark měl něco pro každého. Milovníci létání si tu dokonce mohli vychutnat vyhlídkový let vrtulníkem. Nechyběl ani poker nebo paintball. Zkrátka Kemp už dávno není jen o muzice, tvrdí návštěvníci. A mají pravdu.

2013

 • Dvanáctý Hip Hop Kemp v pořadí byl svým způsobem výjimečný. Provázelo ho výtečné počasí, příjemná atmosféra a navíc letos žádný z headlinerů line-upu neodřekl svojí show na poslední chvíli.

2014

 • Úplnou tečku za Hip Hop Kempem učinila skupina Onyx, která přijela s ještě horkým CD Wakedafucup. A jejich show byla více než důstojným zakončením dalšího povedeného ročníku našeho festivalu. Příští rok na viděnou!

2015

 • I přes absenci Run The Jewels a Raekwona rozhodně kemp nezklamal. Dope D.O.D. připravili show, na kterou budeme rozhodně ještě dlouho vzpomínat. Old schoolovým legendám by slušelo trochu více energie, ale musíme si uvědomit jejich věk. Hip Hop Kemp opět ukázal, že slogan "Festival s atmosférou" není jenom klišé, nýbrž přesné vystižení podstaty této akce."

2016

2017

2018

2019

NOW WE‘RE HERE